دکور پاییزه

تزیین منزل در فصل پاییز

فصل پاییز آغاز شده است و با روزهای کوتاه و خنک خود حال و هوای زندگی روزمره ما را تغییر داده است. در این شرایط یک دکوراسیون پاییزی برای منزل می‌تواند به دلچسب‌تر شدن این حال و هوا و هماهنگ‌تر شدن با آن کمک کند.
اما دکوراسیون پاییزی چه ویژگی‌هایی دارد و شما چطور می‌توانید منزل خود را به سبک پاییزی تزئین کنید؟
برخی افراد عاشق حس و حال رمانتیک پاییزی هستند و برخی دیگر از روزهای کوتاه و سرد آن منتفرند اما فرقی نمی‌کند که شما پاییز را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، در هر صورت یک دکوراسیون پاییزی زیبا نشانه خوش سلیقگی شما است و نه تنها ذوق و خلاقیت شما را نشان می‌دهد بلکه سپری کردن اوقات در فصل پاییز نیز در چنین فضایی دلچسب خواهد بود.
1- رنگ‌های تیره برای دکوراسیون منزل مناسب‌تر هستند و شما می‌توانید از طیف‌های مختلف این رنگ‌ها استفاده کنید. طیف‌های تیره رنگ‌های آبی و سبز مثل آبی نیمه شب و سبز جنگلی بهترین انتخاب برای ایجاد حال و هوای پاییزی در منزل است. در حالت عادی شاید این رنگ تفاوت چندانی با رنگ مشکی نداشته باشد اما بسته به منبع نور، رنگ واقعی آن مشخص خواهد شد. این رنگ‌ها را می‌توانید در انتخاب لوازم دکوراسیون مثل گلدان‌ها، روبالشی‌ها و … هم به کار ببرید.


2- برخلاف فصل تابستان که بیشتر اوقات ما خارج از منزل سپری می‌شود در فصل پاییز روزها کوتاه تر است و مردم بیشتر بعدازظهرها و عصرها را در منزل می‌گذرانند.


3- از بالش‌های متعدد و نرم استفاده کنید و یا فضا را با تعداد زیادی پتوی پشمی باکیفیت بپوشانید. شما با این پتوها و بالش‌ها در هر گوشه‌ای می‌توانید راحت باشید. یک فرش ساده پشمالو هم می‌تواند به راحت‌ و دنج شدن فضا کمک کند و شما در آن احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. می‌توانید از دمپایی‌ها و پاپوش‌های پشمالو هم استفاده کنید و این راحتی و گرما را به حداکثر برسانید.


4- یکی از مشکلات بیشتر مردم در فصل پاییز افسردگی ناشی از کوتاه شدن روزها و کم شدن نور طبیعی است که می‌تواند به اختلالات فصلی منجر شود. چاره این مشکل این است که تا حد ممکن از نور طبیعی استفاده کنید که البته دسترسی به این نور در فصل پاییز محدود‌تر می‌شود و برای جبران آن باید از نورهای مصنوعی استفاده کرد.


5- وقتی باران یا برف می‌بارد کفش‌ها و پوتین‌های شما کثیف وگل آلود می‌شود و اگر بخواهید با چنین کفش‌هایی تا دم در منزل راه بروید کثیفی‌ها را به داخل منزل خواهید آورد. بنابراین لازم است که از یک پادری مناسب استفاده کنید تا بتوانید در بیرون از منزل کفش‌های خود را تمیز کنید و از آوردن گل و لای به داخل راهروها و فضای منزل جلوگیری کنید.
6- می‌توانید یک ظرف مناسب چتر در نزدیک در منزل قرار دهید و چترهای اعضای خانواده را در آن بگذارید تا هم موقع خروج از منزل نیازی به جستجو نباشد و هم چترهای خیس راه خود را به داخل منزل باز نکنند. یک چوب لباسی مناسب هم دم در قرار دهید تا بارانی‌ها و پالتوهای خیس را در آن آویزان کنید تا آب باران به داخل منزل راه پیدا نکند و این لباس‌ها تا هنگام پوشیدن مجدد، کاملا خشک شده باشند.

7- سراغ عطرهایی بروید که رایحه چوبی، ادویه‌ای و دودی دارند و از آن‌ها برای دکوراسیون منزل خود کمک بگیرید. شمع‌های معطر با این رایحه‌ها همیشه انتخاب مناسبی برای فصل پاییز هستند البته اگر به رایحه عود هم علاقمند هستید می‌توانید از عود برای معطر کردن و پاییزی کردن فضای منزل کمک بگیرید و آن را گرم‌تر و دلپذیرتر کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *