ست لباس راحتی

پوشش در خانه

بعضی از خانم ها به لباسی که در خانه می پوشند اهمیت نمی دهند اما یک خانم در خانه هم باید خوش تیپ و شیک پوش باشد.

انتخاب لباس خانم ها برای منزل نیز دارای اصول و قواعدی برای انتخاب هست که خوب هست این موارد هر چند کوچک را برای خرید لباس منزل در نظر بگیریم.لباس خانم ها

خانم‌ها معمولا بیشتر به سر و وضع خودشان می‌رسند؛ منتها باز هم سر و وضع بیرون به سر و وضع خانه می‌چربد. روندی که قطعا درست نیست. تازه عروس‌ها معمولا در این زمینه اوضاع خوبی دارند و در خانه هم به خودشان می‌رسند. اما به مرور از سر بی‌حوصلگی یا عادت یا گرفتاری‌های زندگی و پخت و پز و بچه و… بی‌خیال می‌شوند و مرتب بودن را فدای راحتی و تنبلی می‌کنند. دیگر نرویم سراغ هشدارهای اخلاقی و نتیجه چنین روندی و «من که بهت گفته بودم به خودت برس!» خودتان تا آخرش را بلدید. این مطلب را بخوانید و عبرت بگیرید و متحول شوید! باشد که رستگار گردید!

برخی از خانم ها به لباس راحتی شان اهمیت نمیدهند. در صورتی که لباس خانه باید راحت و شیک باشد. چند نکته برای شما آماده کرده ایم:

– لکه های وایتکس روی دامن، دررفتگی ساق شلواری ها، سوراخ های تریکوی تی شرت ها و لباس های سفیدی که در لباسشویی صورتی شده اند، مناسب پوشیدن در خانه نیستند. همه را بدهید بروند.

– قرار نیست لباس گیپور مخصوص خواب را در طول روز بپوشید. در طول روز چیزی بپوشید که راحت باشید.

– زیرپوش های کهنه که کش هایشان در رفته، قزن هایشان خراب شده، درزهایشان باز شده و چرک مرده شده اند، جایشان مستقیم در سطل زباله است. بی خیال لنگه به لنگه پوشیدن شان هم شوید. زیرپوش ها را ست بخرید و ست بپوشید.

-لباس هایی که چروک می شوند، دامن های تنگی که نمی توانید به راحتی با آن بنشینید، لباس زیرهای تنگ و سفت و لگینگ های پلاستیکی برای خانه مناسب نیستند.

– سایز را جدی بگیرید؛ حتی در خانه. به خاطر راحتی سراغ شلوارهای سه سایز بزرگ تر و تی شرت هایی که سرآستین شان تا آرنج می آیند، نروید. لباس های خیلی تنگ را هم بی خیال شوید. به خصوص اگر اضافه وزن دارید.

– به ترکیب رنگ هایتان خوب فکر کنید. سعی کنید ترکیبی از رنگ های شاد و زنده و رنگ های خنثی و مات را انتخاب کنید. سرتاپا قرمز یا پا تا سر خاکستری نپوشید. سعی کنید سراغ رنگ هایی بروید که بیرون از خانه کمتر می پوشید. مثلا اگر بیرون دائم مشکی تن می کنید، در خانه سراغ سفید و فسفری ها بروید.

– برای لباس خانه هم پارچه نخی را انتخاب کنید. لباس های چسبان درصد بالاتری از پلاستیک را دارند. پس تاپ های تنگ را زیاد نپوشید.

– سعی کنید لباس هایتان نه خیلی باز باشند، نه خیلی پوشیده. حتی اگر هوا خیلی سرد است، سر تا پایتان را نپوشانید. درعوض سعی کنید همیشه فقط یک بخش از بدن را باز بگذارید.

– بسته به این که چه اندامی دارید، لباس خانه را هم انتخاب کنید. در انتخاب رنگ تیره و روشن هم این تناسب را رعایت کنید. رنگ های تیره برای باریک تر نشان دادن و رنگ های روشن برای حجیم تر نشان دادن مناسبند.

– اگر قد کوتاهی دارید، یک صندل با کمی لژ یا پاشنه، شکل اندام تان را عوض می کند.

– همیشه یک شکل نپوشید. چند دست لباس در چند سبک مختلف ست کنید و آماده بگذارید که به ترتیب بپوشید.
بلوز و شلوارهای ست خانگی زیادند. برندهای خوب ایرانی هم هستند که این جور لباس‌ها را تولید می‌کنند. از هالیدی و سارک بگیر تا نیکوتن‌پوش و البسکو و ستیلا و پرزنت. به ترکیب رنگ‌هایتان خوب فکر کنید. سعی کنید ترکیبی از رنگ‌های شاد و زنده و رنگ‌های خنثی و مات را انتخاب کنید. سرتاپا قرمز یا پا تا سر خاکستری نپوشید. سعی کنید سراغ رنگ‌هایی بروید که بیرون از خانه کمتر می‌پوشید. مثلا اگر بیرون دائم مشکی تن می‌کنید، در خانه سراغ سفید و فسفری‌ها بروید.
به ست های راحتی بشری کالا نگاهی بیندازید.

11 مورد از مضرات پوشیدن لباس های تنگ را مطالعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *