رنگ قرمز

رنگ قرمز از رنگ‌های پرطرفدار و جذاب است که خانم‌ها در هر سنی به استفاده از آن علاقه دارند. پوشیدن لباسی به رنگ قرمز، در ایجاد استایلی شاد و مفرح و روحیه‌ای تازه، کمکتان خواهد کرد. ضمن اینکه در انتخاب انواع تیپ و مدل دستتان باز است…
با نکاتی که در ادامه به شما آموزش می‌دهیم، می‌توانید از لباس‌های به رنگ قرمزتان، استفاده بهتری کنید.

تاریخچه رنگ قرمز

رنـگ قرمـز، بسـیاری از مفاهیـم را از نیروهـای زندگـی و الهـی دربـاره عشـق، شــهوت و خشــم نشــان داده اســت. قرمــز، «اولیــن رنــگ» اســت؛ کهن ترــن و
نمادی تریــن رنــگ کــه هــزاران ســال در غــرب، مرکــز توجــه بــوده اســت. واژه قرمـز در برخـی زبان ها، همـان واژه ای است کـه بـرای «رنـگ» بـه‌کار مـیرود.
همچنیـن، رنـگ آغازینـی اسـت کـه بـرای نقاشـی توسـعه داده شـده اسـت. قرمـز بـرای مـردم باسـتان، رنگـی فاخـر، نمـاد مذهـب، خـون و آتـش بـود.

قرمـز در بســیاری از فرهنگهـا، رنـگ بــا ارزش و فاخــری بــرای اسـتفاده در امــور اجتماعــی و آیینــی بــود. ایــن رنــگ در دوران باســتان بــا جنــگ ثــروت و قــدرت همــراه شــده اســت. قرمــز در دوران قرونوســطی، جایــگاه ممتــازی در دنیـای غـرب داشـت؛ هـم اهمیتـی مذهبـی به عنوان رنـگ خـون مسـیح و رنـگ آتـش جهنـم، هـم اهمیـت سـکوالر به عنوان نمـاد عشـق، شـکوه و زیبایـی. بـا ایــن وجــود در دوران اصالحــات پروتســتان، رنــگ قرمــز از جایــگاه خــود نــزول می‌کنـد. ایـن اتفـاق، زمانـی رخ داد کـه بهعنـوان رنـگ مبتـذل و غیـر اخالقـی مرتبـط بـا تجمـات و افراط‌کاریهـای کلیسـای کاتولیـک شـناخته شـد. بعـد از انقــلاب فرانسه، رنــگ قرمــز، اجتماعی تـر شــد و حرمــت جدیــدی را به عنـوان رنــگ جنبش هـای پیشــرو و سیاســت های چپگرایانـه رادیــکال به دسـت آورد. رنگ قرمز، رنگ گرمی است و هنوز هم گرمای خویش را داراست!

چگونه قرمز بپوشیم؟

  1. یک استایل جسورانه و شیک، این است که سر تا پایتان قرمز باشد. این تیپ را برای یک مهمانی دورهمی یا یک گردش دوستانه در طبیعت انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.
  2. اگر به تیپ کاملا قرمز علاقه ندارید، می‌توانید از روش پایین تنه قرمز استفاده کنید. یک دامن یا شلوار قرمز که آن را با تی‌شرت سفید یا مشکی و یا یک کت مشکی و پیراهن جین ست کنید، فوق‌العاده شیک و زیباست که اتفاقا یک استایل کلاسیک و جذاب را هم ایجاد می‌کند.
  3. یک استایل شیک و زمستانه! انواع کت کوتاه و بلند، بارانی، پالتو و شنل قرمز را در روزهای زمستان با شلوار و بوت مشکی ست کنید. این استایل زمستانی شما، حتما یکی از بهترین و زیباترین مدل‌ها برای استفاده از رنگ قرمز در تیپتان خواهد بود.
  4. رنگ قرمز یک رنگ دراماتیک است که ممکن است با خیلی از رنگ‌ها هماهنگی داشته باشد، اما استفاده از رنگ صورتی در کنار آن که رنگی از جنس خودش است، بسیار شیک و مدرن است. شاید این ترکیب رنگ تا چندی پیش طرفداران زیادی نداشت، اما اکنون یکی از محبوب‌ترین ست‌هاست.
  5. حتما همه خانم‌ها یک تی‌شرت، بلوز، تاپ یا شومیز قرمز رنگ دارند و حتما یک دامن مشکی یا سفید، شلوار جین، شلوار سورمه‌ای و مشکی هم در کمدشان پیدا می‌شود که با بکدیگر ست کنند. پس معطل نکنید و رنگ قرمز را با این لباس‌ها جذاب‌تر کنید.
  6. رنگ قرمز طرح‌دار را هم برای یک استایل فانتزی و جالب به تن کنید. انواع پیراهن، بلوز و شلوار، کت و سارافن با پارچه‌ قرمز طرح‌دار چهارخانه، پیچازی، راه راه و گل‌دار را امتحان کنید و از آن‌ها لذت ببرید.
  7. یکی از زیباترین جنس‌های پارچه‌ای برای استفاده در کنار یک شلوار یا کت قرمز، چرم مشکی رنگ است.حتما یک کلاه کاموایی، دستکش چرم، چکمه چرم، کیف چرم یا جیر به رنگ قرمز داشته باشید.

کلاه کاموایی قرمز

ست با شلوار قرمز

قرمز از جمله رنگ های خیره کننده و جذاب می باشد که توجه همگان را بخود جلب می کند. اما اگر در استفاده از آن زیاده روی کنید نه تنها جذاب نخواهند بود بلکه چشم را اذیت می کنند. یکی از آیتم ها برای رنگ قرمز در استایل، استفاده از شلوار قرمز است. بهتر است بدانید بهترین ست با شلوار قرمز چیست تا نسبت به تیپ و استایل خود احساس بدی نداشته باشید. در واقع شما می توانید با دانستن اصول مد بجای زیاده روی از یک رنگ، تیپی زیبا و چشم نواز داشته باشید.

1. پالتوی شتری رنگ

از جمله بهترین ست با شلوار قرمز در روزهای سرد زمستان، استفاده از یک پالتو به همراه نیم بوت و کلاه طرح دار می باشد. با این تیپ متعادل و جذاب بنظر خواهید آمد.

2. ژاکت و بافت مشکی

از رنگ های مکمل رنگ قرمز که بسیار زیبا هم بنظر می آید، رنگ مشکی است. شما می توانید در زمستان و پاییز شلوار قرمز رنگ خود را با یک بافت و ژاکت کرده و گرم و گیرا دیده شوید. شلوار جین قرمز جذب نیز گزینه خوبی در این زمینه می باشد.

3. بافت روشن و راه راه

اگر بدنبال یک تیپ رسمی برای ست با شلوار قرمز خود هستید، بهتر است از یک پیراهن با الگوی راه راه در زیر یک بافت روشن و کفش پاشنه بلند غافل نشوید.

4. پالتوی طرح دار کلاسیک
از دیگر تیپ های زمستانه برای ست با شلوار قرمز، استفاده از پالتوی طرح دار با یک زیر سارافونی نسبتا بلند در زیر آن به همراه یک سال گردن ساده است. این تیپ کاملا رسمی و شیک می باشد.
5. ژاکت گل دار

اگر یک تیپ یکدست قرمز دارید بهتر است از یک ژاکت گل دار بر وری آن استفاده کنید تا از یکنواختی و چشم زدگی رنگ قرمز بکاهید.

6. کفش و کتانی طرح دار

اگر بدنبال یک تیپ اسپرت با شلوار قرمز خود هستید، بهتر است پالتو یا مانتوی خود را با یک کتانی طرح دار همرنگ آن ست کنید و از یک تیپ زیبا و اسپرت لذت ببرید.

7. قرمز و صورتی

این ترکیب رنگ بیشتر مناسب دورهمی های دوستانه و جشن تولدها می باشد و برای بیرون رفتن مناسب نیست چرا که شما را کودکانه نشان خواهد داد.

8. استفاده از اکسسوری
در تیپ های یکدست قرمز بهتر است از اکسسوری های با رنگ خنثی و تیره استفاده کنید. در واقع شما با استفاده از این رنگ اکسسوری از شدت رنگ قرمز کاسته و متعادل و شیک بنظر می رسید.

ست با شلوار قرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *