حاجت

حاجت روایی حرز امام جواد(علیه‌السلام)

 

حرز یعنی سپر دفاعی و عامل محافظت کننده. حرز در لغت به معنای پناهگاه و چیزی است که باعث حفاظت می‌شود. و در اصطلاح به دعایی گفته می‌شود که برای حفاظت از شر شیاطین، جن، ظلم ستمگران، گزندگان و… است.

برخی از حرزها قبل از وقوع ناگواری‌های خاصی که ممکن است واقع شوند، خوانده می‌شود و برخی دیگر برای در امان بودن از تمام ناگواری‌ها نوشته شده و به گردن آویخته یا در جیب گذارده می‌شود.
چون انسان همیشه در معرض خطرها و بلاهاست، این حرزها که از طرف معصومین(علیهم‌السلام) دستور آن صادر شده، عامل محافظت کننده از خطرها و بلاها می‌باشند که مردم یا آن را می‌خوانند و یا به صورت نوشته همراه خود دارند.

 

از اکثر پیشوایان معصوم شیعه حرزهایی روایت شده که «سید بن طاووس» در کتاب «مهج الدعوات» تعداد قابل توجهی از آن‌ها را نقل نموده است و در باب پنجم از حاشیه‌ی کتاب ارزشمند «مفاتیح الجنان» نیز تعدادی از آن‌ها به نقل از همان کتاب آورده شده است.

حرزي كه از امام جواد(علیه‌السلام) وارد شده است، اينگونه است: «یا نُورُ یا بُرْهانُ یا مُبینُ یا مُنیرُ یا رَبِّ اِکْفِنی الْشُّرُورَ وَ افاتِ الدُّهُورِ اَسْئَلُکَ النَّجاةَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِی الصُّورِ»[4]

خاصیت حرز امام جواد(علیه‌السلام)
حرز امام جواد(علیه‌السلام) یا انگشتری که حاوی این حرز باشد برای حفظ از بلاها و بدی‌ها و هر چه که انسان از آن می‌ترسد مفید است.[5]

خاطره‌ای جالب از اثرات این حرز مبارک

یکی از دوستان نگارنده، که طلبه‌ی فاضل و یکی از اساتید دانشگاه‌ است، نقل می‌كند، در سفری که به سوریه  رفته بودم، فرزند یکی از فرماندهان ارتش سوریه با من آشنا شد، روزی با ناراحتی تمام پیش من آمد و از من التماس دعا داشت، گفتم اتفاقی افتاده که چنان ناراحت هستی؟
گفت: پدرم که فرمانده جنگی است در جنگ با تکفیری‌ها و داعش  محاصره شده و کار وی بسیار سخت شده است، و پیام داده است که دعا کنید تا خطر رفع شود و نجات يابيم.
من به او گفتم که حرز امام جواد(علیه‌السلام) را می‌دهم، به پدرت بگو كه این را بنویسد و به بازوی خود ببندد به خاطر این‌که ائمه(علیهم‌السلام) از فرزندان پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) هستند و پیش خدا، از مقام و منزلت بالایی برخوردارند. این فرمانده نظامی با این‌که از اهل سنت بود، این کار را انجام داده بود و به برکت مقام بلند امام جواد(علیه‌السلام) خطر از آن‌ها دفع شد و از محاصره جان سالم به در برده بودند.
این طلبه می‌گفت: این فرمانده و فرزند او و نیروهای تحت امرش با این‌که از اهل سنت بودند، علاقه بسیار وافری به امام جواد(علیه‌السلام) پیدا کرده و ارادت آن‌ها به اهل بيت(عليهم‌السلام) دو چندان شده بود.

نمونه حاجت روایی از حرز امام جواد (ع)

افزایش رزق و روزی

«حرز امام جواد بسیار پر برکت است، قبلا رزق من کم بود و به سختی پول در می آوردم. اما یک ماهی است که از حرز امام جواد استفاده می کنم و برکات در زندگی من زیاد شده است. انشالله هر کسی پیام من رو میخونه بدونه که امام جواد مشکل گشایی می کند».

درمان بیماری و خوش خلقی

«پس از بستن این حرز، شوهرم خیلی تغییر کرده و از طرفی کارشون خیلی خوب شده. بچه هایم خیلی تو چشم و دید مردم بودند و از چشم زخم زیاد مریض می شدند. از وقتی این حرز را گرفتیم از شر بلاها راحتیم».

دفع استرس و ترس

«دخترم که شبها از ترس و استرس خواب نداشت الات به برکت این حرز آرامش عجیبی دارد. »

ازدواج

«طلسم برطرف شده است و خدا بخواهد به زودی ازدواج میکنم».

بچه دار شدن

بعد از فرزند اول تا الان بچه دار نمی شدم، به برکت این حرز الان باردارم و تو کار همسرم نیز خیلی برکت آمده است.»

سفر کربلا

«آرزوی رفتن به کربلا داشتم. هنوز بیست روز نشده حرز به دستم رسیده که سفر کربلام که هرگز جور نمیشد جور شد و عازم هستم.»

و بسیار نامه های دیگر که از افرادی است که حرز امام جواد را استفاده کرده اند و ادعا دارند به کلی زندگی شان عوض شده است.

برای سفارش محصولات کلیک نمایید 

حرز 14 معصوم دستنویس روی پوست گوسفند

پک کامل (حرز امام جواد (اصلی) + دعای دفع سحر و گشایش روزی امام علی)

قاب نقره کتابی مخصوص حرز امام جواد

بازوبند حرز امام جواد علیه السلام مدل بند ساعتی(چرم طبیعی) +کپی حرز امام جواد (ع)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *