خمیر بازی

 

فواید خمیر بازی

خمير بازي : ماده اي نرم و شكل پذير است كه براي بازي بچه ها در خانه و مدرسه استفاده مي شود. خمير بازي براي اولين بار در امريكا و براي تميز كردن كاغذ ديواري توليد شد و در دهه ي 1950 ميلادي به عنوان وسيله بازي كودكان استفاده گرديد . براي بسياري از كودكان خمير بازي يا بازي با گل رس اولين تجربه سه بعدي هنري مي باشد در هنگام بازي با گل رس يا خمير بازي انگشتان دست كودك تماس مستقيم با اين مواد را دارد و هنگام بازي كودك علايق و روياهاي خود را بروز مي دهد كمك به افزايش حس عمقي و لامسه دست -افزايش قدرت و بهبود حركات ظريف دست و افزايش هما هنگي چشم ودست -افزايش توجه و تمركز – رها كردن اندروفين در خون و كمك به بهبود سيستم ايمني و گردش خون- پرورش قوه ابتكار و خلاقيت -پرورش قوه تخيل و تفكر – افزايش اعتماد به نفس – كنترل استرس و ايجاد امنيت و ارامش از فوايد بازي با خمير است.

خمیر بازی ابزاری است که همواره برای کودکان جذاب و سرگرم کننده بوده وهست.

رنگ های گوناگون این اسباب بازی که می توان آن را به هر شکل دلخواه درآورد، خراب کرد، دوباره ساخت و ساعت ها با آن سرگرم شد از ویژگی های خمیر بازی است.
خمیر بازی جدا از سرگرمی برای کودکان سود نیز دارد.
–  ماهیچه های دست کودک هنگام بازی با خمیر ورزیده تر می شود و مداد دست گرفتن و نوشتن را برای او ساده تر می کند.
– خلاقیت کودکان مرز و محدوه ای نمی شناسد و خمیر بازی وسیله ای است که پا به پای تخیل کودک پیش می رود و آن را پرورش می دهد. با خمیر بازی تقریبا هر چیزی می توان ساخت با این خوبی که کودک می تواند بارها و بارها چیزی را بسازد، خراب کند و دوباره شکل تازه ای به آن بدهد .
– خمیر بازی وسیله خوبی است برای کودک تا رنگ ها را بشناسد و با کنار هم قرار دادن آن ها ترکیب های تازه ای بوجود آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *